7.5 C
New York
November 25, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

LAJMI I FUNDIT: Përfundon takimi Thaçi-Vuçiq në Shtëpinë e Bardhë

Ka përfunduar takimi ndërmjet Presidentit të vendit Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb Aleksandër Vuçiq që është zhvilluar në Shtëpinë e Bardhë ne Shtetet e Bashkuara të Amerikës.Më herët u raportua për takimin ndërmjet Thaçit e Vucicit.Ndërkohë, gjatë ditës kryeministri i vendit Albin Kurti i ka dërguar një letër presidentit të SHBA-së, Trump, ku ndër të tjera e ka njoftuar edhe për taksën ndaj mallrave serbe.

Related posts

Ish kryeministri i Italisë, D’Alema uron Kosovën: Kam nderin që isha shok i Rugovës

dardanianews

Zeka: Informova Hashim Thaçin se po i organizohej një atentat nga një pjesëtar i Njësisë Speciale të Kosovës, ishte e saktë

dardanianews

Postim morbid i Fjolla Morinës: Pse o Zot e more Lezen e jo Isën

dardanianews