5.7 C
New York
January 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Vrasja e zyrtarëve të LDK-së që tronditen Kosovën, Rexhep Selimi për herë të parë flet zbulimin e tyre -jep detaje te reja

Vrasjet e pas luftës të disa prej zyrtareve të LDK-së që në opninion njihen si vrasje politike janë pothuajse të gjitha të pazbuluara. Deri më tani asnjë nga qeveritë e kaluara nuk kanë formuar ndonjë komision hetimor për vrasjet ani pse ne qeveri pothuajse gjithmonë kishte qene edhe LDK.

Qeveria e tanishme e përberë nga Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës duket se janë të gatshëm që vrasjeve politike ti jepet një rëndësi i veçantë në zbulimin e tyre dhe daljen para drejtësisë e kryerësve të këtyre vrasjeve.
Në një pyetje parashtruar Rexhep Selimit kryetar i grupit parlamentar të Vetëvendosjes në lidhje më vrasjet e shumë zyrtarëve të lartë të LDK-së janë vrarë pasluftës, ai ka thënë se Vetëvendosje është e gatshme të bashkëpunoj me LDK-në dhe cilindo që ka ndonjë informacion për vrasjet e pazbuluara.

“Presim bashkëpunimin e kujtdo për çfarëdo informacioni e sidomos nga LDK-ja që përkundrejt të kaluarës tash e tutje të bashkëpunojmë që mos të këtë asnjë vrasje të pazbuluar . E dimë që do të jetë pak e vështirë por sido që të jetë të bashkëpunojmë më të gjithë faktorët që vrasjet politike mos ta mbajnë me peng opinionin e Kosovës dhe ti zgjidhnin njëherë e përgjithmonë qoftë ne emër të drejtësisë qoftë emër të dhimbjen se familjeve të tyre.

Related posts

Një grua nga ky qytet i Kosovës, dorëzon në polici 10 eurot që i gjeti në rrugë, kërkohet personi që i kanë humbur

dardanianews

Kelmendi paralajmëron nga SHBA-ja: Nesër nënshkruhet marrëveshja finale, Trump pjesë e takimit!

dardanianews

Contour Global heq dorë nga ndërtimi i Kosovës së Re, e fajëson Albin Kurtin

dardanianews