-1.9 C
New York
March 8, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

20-VJEÇARJA NGA GJAKOVA NISET ME URGJENCË PËR NË QKUK, DYSHOHET PËR KORONAVIRUS

Një vajzë e moshës 20 vjeçare nga Gjakova është dërguar me urgjencë sonte në Klinikën Infektive të QKUK-së, pasi dyshohet që ka simptoma të koronavirusit.

Rastin e ka konfrimuar për Gazeta Sinjali, ushtruesi i detyrës së drejtorit të Spitalit Rajonal të Gjakovës, Ilmi Shala, ku ka thënë se një vajzë e moshës së re dyshohet për koronavirus dhe është dërguar për në Prishtinë.

“Një vajzë e moshës së re, 20 vjeçare është transportuar për Prishtinë, ajo ka ardhur në spital pasi ka pasur temperaturë. Vëllai i ka ardhur nga Italia. Menjëherë e kanë dërguar për Prishtinë. E kanë izoluar dhe janë duke ia bërë analizat, rezultatet nuk kanë dalur ende”, ka deklaruar Shala.

Kujtojmë që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, gjatë ditës në një konferencë ka thënë se ende nuk është konfirmuar asnjë rast në Kosovë.

Related posts

Raka: Gripi sezonal, hapja e shkollave dhe kafeterive kërcënuese për përhapjen e Covidit

dardanianews

Deputeti i Vetëvendosjes Fitim Uka ankohet se po shpifin ndaj tij dhe familjes, ja çka paralajmeron

dardanianews

Lajmi i fundit: Edhe dy persona preken me koronavirus në Kosovë, shkon në 108 numri i të infektuarve

dardanianews