10 C
New York
October 29, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Kryetari i OVL-UÇK e fyen keq Albin Kurtin

Kryetari i OVL së UÇK-së, Hysni Gucati, ka goditur kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për siç ka thënë se kanë pritur shumë nga kjo Qeveri.

Gucati përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka shkruar se shumëkush priste me padurim që të vinte në krye të shtetit “shpëtimtari”, por se sipas tij shpresat e votuesve dhe të atyre që e mbështetin Kurtin u venitën që në ditën e parë të fitores së tij.

Sipas Gucatit, Kurti çdo ditë po duket më minor, më i pafuqishëm, mashtrues e mohues i realitetit.

“Qeveria e Kurtit është qeveri e maskave, e premtimeve fallso, e inateve, e urrejtjes ndaj klasës çlirimtare të cilën e goditën sa ishin në opozitë por edhe kur erdhën në pushtet. Është qeveri që dështoj që në fillim, sepse merrej me kotësira”, ka shkruar Gucati.

Related posts

Studimi mbi COVID-19: Për çdo rast të konfirmuar janë 5-10 të pazbuluar

dardanianews

Mesazhi i kryeministrit Hoti nga Uashingtoni, përmes fotografisë së Ibrahim Rugovës

dardanianews

Pas një kohe të gjatë takohen Albin Kurti e Shpend Ahmeti

dardanianews

Leave a Comment