1 C
New York
March 6, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme Shëndetësi

Hetem Ramadani me këshilla se si të mbrohemi nga coronavirusi

COVID-19, i njohur si coronavirus, vazhdon të përhapet në gjithë botën dhe tashmë raste të të infektuarve janë konfirmuar edhe në Kosovë. Disa nga të prekurit përjetojnë simptoma të lehta dhe shërohen, derisa të tjerat kanë simptoma më të rënda, ndërsa një numër prej tyre kanë përfunduar me fatalitet.

Derisa duhet zbatuar masat bazë për ta parandaluar infeksionin, për shëndetin tuaj mund të kujdeseni edhe duke i ndjekur disa këshilla për ushqimet që duhet konsumuar.

Medituesi dhe studiuesi i fizikës kuantike e mjekësisë alternative, Hetem Ramadani, konstaton se përbërësit e ushqimeve që ai i rekomandon, rritin imunitetin e organizmit dhe në këtë mënyrë na mbrojnë nga infeksionet e ndryshme të shkaktuara nga viruset apo bakteret.

Përdorimi i tyre rrit mundësinë për të jetuar shëndetshëm dhe zvogëlon ndjeshëm gjasat për t’u infektuar. Edhe nëse prekemi nga virusi i njohur si COVID-19, pasojat vdekjeprurëse janë dukshëm më të vogla.

Në videon e mëposhtme janë disa këshilla të Hetem Ramadanit se si të mbrohemi nga coronavirusi.

Si te mbrohemi nga KoronaVirusi!

Posted by Hetem Ramadani on Friday, March 13, 2020

Related posts

E çuditshme : Rezervat shtetërore të miellit ruhen në depon e një zyrtari të PDK’së

dardanianews

Godasin Shtetet e Bashkuara të Amerikës: Presim të punojmë me Qeverinë e re, ju sigurojmë se s’ka plan sekret për shkëmbim territoresh

dardanianews

Quni i jep edhe një shans Kurtit: Rikthejeni Veliun, dhe unë me urgjencë po i kërkoj Mustafës ta tërheqë mocionin!

dardanianews