19 C
New York
September 18, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme Shëndetësi

Itali/ Foshnja 50 ditëshe dhe një tjetër fëmijë shërohen nga koronavirusi, njëri ende në spital

Ndërsa numri i viktimave dhe të infektuarve me vazhdon të rritet, koronavirusi në Italinë fqinje nuk ka kursyer as fëmijët.

Aktualisht një foshnje 50-ditëshe ka dalë ditën e sotme nga spitali Meyer i Firences. Ajo ishte shtruar pasi kishte rezultuar pozitive me koronavirus, por tani është mirë dhe duke e rikthyer në shtëpi.

Po ashtu edhe një vogëlushe dyvjeçare nga Lucca ka dalë nga spitali dhe është kthyer në shtëpinë e saj, pasi e kapërceu prekjen nga koronavirusi, shkruajnë mediet italiane.

Ndërkohë në spitalin pediatrik fiorentin mbetet i shtruar një vogëlush 11-muajsh, i cili ishte dërguar aty të enjten, pasi edhe ai ka rezultuar pozitiv ndaj testit për koronavirus.

360grade.al

Related posts

Apel: Të gjithë ata që dyshojnë se janë prekur nga koronavirusi, thirrni në këtë numër

dardanianews

Këtë muaj hapen pishinat në ..

dardanianews

Zeka: Unë e di kush është ‘Znaçka’ por emrin e tij duhet ta thotë Kadri Veseli

dardanianews

Leave a Comment