2.8 C
New York
January 20, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme Shëndetësi

Koronavirusi në Kosovë, infektologu Ahmeti: 2-3 javët e ardhshme janë vendimtare

Infektologu Sali Ahmeti thotë se situata aktuale në Kosovë pas shfaqjes së 15 rasteve me koronavirus është stabile. Thotë se deri më tani, në vendin tonë ky virus nuk ka shfaqur shumë agresivitet.

“Gjykuar në bazë të 15 rasteve që kemi virusi nuk shfaqet me shumë agresivitet”, tha Ahmeti i ftuar në emisionin Pressing në T7.

Ai mendon se nëse covid-19 ndjek një rrugë të ngjashme me viruset tjera, përhapja e tyre ndikon në zbutjen e sëmundjes.
Ai thotë se Kosova është në fazën e parë të koronavirusit dhe se javët e ardhshme janë vendimtare.

Related posts

Grenell zbulon prapaskenat: Pati përplasje të pabesueshme mes palës kosovare dhe serbe për emrin e liqenit

dardanianews

Saim Tahiraj reagon pas ftesës së VV-së dërguar PDK-së!

dardanianews

Shikoni si i sulen qentë endacak kësaj femre në Prishtinë, shpëtohet nga shoferët

dardanianews