-1.5 C
New York
January 23, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Mustafa-Kurtit: Të pres edhe sot, mund të jemi bashkë përsëri

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i ka dhënë edhe një mundësi tjetër kryeministrit, Albin Kurti, që të refelktojë.

Përmes një shkrimi në Facebook, shefi i LDK-së theksoi se dy partitë mund të vazhdojnë qeverisjen, ndonëse është organizuar një mocion mosbesimi, transmeton Indeksonline.

Edhe sot përulem para popullit tim dhe kërkoj mirëkuptim nga partia ime. Pres edhe sot që zoti Kurti ta heq tarifë, ta anulojë vendimin për shkarkimin e z. Veliu. Që atij dhe LDK-së ti kërkoj falje për veprimet e tij dhe të atyre m
e të cilët ka bashkëpunuar në këtë akt të ulët.Të na japë mundësinë të jemi bashkë në këtë betejë. IM”, ka shkruar ai.

Related posts

Ekskluzive/ Grenell për Express: I japim mbështetje Bashkimit Evropian për takimet e 10-12 korrikut, t’i hiqen vizat Kosovës

dardanianews

ShBA arreston doktorin që prodhoi dhe shiti koronavirusin në Kinë?

dardanianews

Koalicioni qeverisës rrezikohet edhe në Vushtrri, Tahiri thotë se vendimi i takon VV-së

dardanianews