10.4 C
New York
December 4, 2020
DardaniaNews
Featured

Arrin në 35 numri i të prekurve me koronavirus në vend

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se nga 20 mostrat e dyshuara për virusin COVID-19, dy prej tyre kanë dalur pozitiv, raporton Gazeta Express.

Sipas njoftimit, këto dy raste janë njëri person nga fshati Petrovë komuna e Shtimes, e gjinisë mashkull me moshë 44 vjeç dhe tjetra me vendbanim në Prishtinë nga komuna e Prishtinës e gjinisë femër e moshës 39 vjeç.

Deri më tani është bërë e ditur se 35 persona janë të prekur me koronavirus në Kosovë./Express/

Related posts

Publikohet videoja ku dëgjohet përkthyesja e Kuvendit duke lëshuar zëra të çuditshëm dhe dyshues

dardanianews

Ibrahim Rugova nuk bënte kompromise ‘të dhimbshme’

dardanianews

Lajmi i Fundit: Cka i ndodhi Hashim Thacit para pak minutash ai anuloi edhe konferencen

dardanianews