11.3 C
New York
October 29, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Ekskluzive: Kuvendi nesër në ora 11:00 voton për mocionin e votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që seanca për mocionin, e ngritur nga Lidhja Demokrate e Kosovës për rrëzimin e Qeverisë Kurti, të mbahet nesër me fillim prej orës 11:00.

Burimet e IndeksOnline brenda takimit kanë thënë se shefat e grupeve parlamentare pas debatit të gjatë, u pajtuan që deputetët të njoftohen për mbajtjen e seancës gjatë ditës së neserme, e mërkurë 25 mars.

Mosioni i ngritur nga LDK mbante nënshkrimet e 44 deputetëve ndërsa pro rrëzimit të qeverisë Kurti tashmë janë deklaruar zyrtarish edhe partitë opozitare, PDK, AAK e Nisma./IndeksOnline/

Related posts

Deputeti i LDK’së infektohet me coronavirus bashkë me krejt familjen

dardanianews

Lajmi i fundit: 60 TË SHËRUAR DHE 214 RASTE ME COVID-19!

dardanianews

Lajmi i fundit: Së paku edhe dy persona të prekur nga koronavirusi në Kosovë

dardanianews

Leave a Comment