16.2 C
New York
November 30, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Ramush Tahiri propozon tri vendime për LDK-në, pyet cili është më i drejti?

Njohësi i çështjeve politike në Kosovë, analisti Ramush Tahiri përmes një postimi në Facebook, ka pyetur se prej tri vendimeve të cilat i ka shkruar cili do të ishte më i mirë për LDK-në.

Ai shkruan se, a do të ishte më mirë LDK-ja me dal prej Qeverisë Kurti duke i tërhequr ministrat dhe zëvendësministrat, apo duke i zëvendësuar ata me emra të rinj sa herë që ia shkarkon kryeministri, apo mos me iu përgjigj fare veprimeve të Kurti edhe nëse deri në fund të mandatit mbetet pa asnjë ministër.

Postimi i plotë:
CILI DO TE ISHTE VENDIMI ME I MIRE DHE ME I DREJTE PER LIDHJEN DEMOKRATIKE TE KOSOvES.
1. ME DALE PREJ QEVERISE KURTI DUKE I TËRHEQUR MINISTRAT E ZEVENDES MINISTRAT.

2. ME I ZEVENDESU MINISTRAT ME EMRA TE RINJE, SA HERE QE I SHKARKON KRYEMINISTRI, NE MËNYRE QE ME E PASE VOTËN E NDIKIMIN E SAJ NE QEVERI

3. MOS ME VEPRU FARE DHE MOS ME IU PËRGJIGJE VEPRIMEVE TE KRYEMINISTRIT EDHE NËSE DERI NE FUND TE MANDATIT NUK MBETET ME ASNJË MINISTËR

Related posts

LAJMI I FUNDIT – Ndryshojnë çmimet e derivateve në Kosovë: Ja sa kushton tani një litër naftë

dardanianews

Pamje të rralla: Kryekrimineli serb – Millosheviq në duart e forcave amerikane, shihej në siklet të madh

dardanianews

19 raste të reja me koronavirus, shkon numri i të infektuarve në 184

dardanianews