7.6 C
New York
December 4, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Rron Gjinovci i kërkon falje Vjosa Osmanit, kjo është arsyeja

Analisti politik, Rron Gjinovci, i ka kërkuar falje kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se i kërkon falje pasi në fillim kishte dyshuar në të pasi është grua, por që tani e ka kuptuar se ka qenë gabime.

Këto fjalë ai i ka shkruar përbri fotos së bashkëshortit të Vjosës, ku banorët në ndërtesën ku ajo banon, i kishin lënë një letër dhe një lule tek lifti, në shenjë falënderimi.

E pranoj që kam dyshu te kjo gru qysh prej kandidaturës së saj për kryeministre, dhe sigurisht pa të drejtë. Ndoshta sepse në t’pavetëdijshmen teme të stërrvitun nga patriarkalizmi – gratë s’janë të qëndrushme në përballje të tilla. Por sa bukur e sa mirë që e kam pasë gabim, sa keq për mu që s’kom arritë ende me u çliru prej paragjykimeve ndoshta t’mshefuna në pavetëdijen teme. I kërkoj falje Vjosës! I kërkoj falje grave! Ko me u përpjekë me u përmirësu.

Ma poshtë, foto e postume mbramë nga bashkëshorti i Vjosës. Ky mesazh më përfaqëson edhe mu.

Related posts

1980/Kur Ibrahim Rugova kërkonte vizë dhe regjimi enverist e konsideronte “armik”

dardanianews

“Nuk e bëj vaksinën, është vdekjeprurëse”, habit me deklaratën eksperti i njohur

dardanianews

Qeveria e re – A do të takohen sot Thaçi dhe Mustafa?

dardanianews