2.4 C
New York
December 2, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Gani Geci: Gjatë luftës hajnat e UÇK-së e arrestuan patriotin më të madh në Drenicë, pas lufte e gjuajtën me vra por… ja emrin

Ish-luftëtari i orëve të para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Gani Geci, ka folur për arrestimin që i është bërë gjatë kohës së luftës kryetarit të LDK-së në Skenderaj, Sejdi Kocës.

Geci, Kocen e quan patriotin më të madh në Drenicë, të cilin e arrestuan, siç thotë ai. disa hajna të UÇK-së.

Shkak i këtij arrestimi ka qenë një deklaratë e tij dhënë për një gazetë se ‘rruga e këtyre është Prishtinë-Tiranë-Athinë-Moskë, ndërsa rruga e jonë është Prishtinë-Tiranë-Romë-Washington’.

Pas kësaj, Geci tergon se Kocën e kanë mbajt 8 ditë kurse pas luftës e kanë gjuajtur me vra por ka shpëtuar dhe vetëm është plagosur.
Ish-deputeti i LDK-Së, Geci tregon se sa kanë hequr me siç i quan ai ‘komunistët e LPK-së’ për me i largua nga treni që shkonë për Moskë.

Postimi i plotë:

Gjatë luftës Kryetarin e LDK-së Sejdi Kocen patriotin ma të madh në Drenicë e kanë pas arrestu do hajna të UÇK -së sepse ka pas thanë në një gazetë të asaj kohe “Rruga e këtyre është Prishtinë-Tiranë-Athinë- Mosk ndersa Rruga jonë është Prishtinë-Tiranë-Romë Washington.

Kuku qa kena hjek na me këta komunistat e LPK-së me i hjek prej trenit që shkonte për Moskë mi futë në Trenin që shkonte për Washington.

8 ditë e kanë mbajtë në burg Sejdi Kocen pas lufte e kanë gjujtë me vra dhe e kanë plagos.

Related posts

MASHT-i fillon organizimin e mësimit online për nxënësit

dardanianews

Një grua nga ky qytet i Kosovës, dorëzon në polici 10 eurot që i gjeti në rrugë, kërkohet personi që i kanë humbur

dardanianews

Bajrush Morina: “Maca e zezë” e Thaçit dhe “ëndërra e prishur” e Hashimit dhe fati i mirë i Avdullah Hotit!

dardanianews