6.2 C
New York
January 17, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Publikohet videoja ku dëgjohet përkthyesja e Kuvendit duke lëshuar zëra të çuditshëm dhe dyshues

Në një video të publikuar nëpër rrjetet sociale, dëgjohet një përkthyese e Kuvendit të Kosovës e cila derisa përkthen fjalimin e një deputeteje nga gjuha turke në atë shqipe, dëgjohet duke lëshuar zëra të çuditshëm.

Për këtë video, ka nisur hetimet edhe Kuvendi.

Rasti ka ndodhur gjatë seancës së Kuvendit për Ditën Ndërkombëtare të Gruas, të mbajtur më 9 mars.

Më poshtë mund ta dëgjoni videon ku përthyesja lëshon lëshon zëra të çuditshëm:

Related posts

Vazhdon përplasja, Osman Musliu i reagon përsëri Nasim Haradinajt

dardanianews

Haaland vazhdon superformën, shënon në derbin e javës në Bundesligë (video)

dardanianews

Kabineti i Shpëjtim Bulliqit, zbulohen emrat e drejtorëve!

dardanianews