8.3 C
New York
December 4, 2020
DardaniaNews
Featured Shëndetësi

Italia merr frymë nga koronavirusi? Kjo foto të bën optimist

Në Parma, për herë të parë, dhoma e urgjencës është boshatisur. Kjo u raportua nga komisari rajonal për urgjencën shëndetësore Sergio Venturi.

Në Emilia-Romagna, shërbimit i ambulancës ka rënë në mënyrë të përgjithshme. Në Piacenza të dielën ka pasur vetëm 57 shërbime të ambulancës, shifra më e ulët që nga 4 marsi. Kulmi ishte më 16 mars me 157 shërbime.

Related posts

Zyrtarë të Koresë së Jugut thonë se Kim Jong un është ‘gjallë dhe mirë’

dardanianews

Ujësjellësi “Prishtina” Çkapet nga PDK, AAK e NISMA – kapet nga VV-JA

dardanianews

Parlamentarët europianë kërkojnë liberalizim të vizave për Kosovën

dardanianews