14.3 C
New York
October 27, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Ndërron jetë kardiologu i njohur kosovar

Pas një sëmundje të shkurtër, ka ndërruar jetë kardiologu i njohur kosovar, Sami Gjokaj.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë Basri Sejdiu.

”Me dhembje dhe pikëllim pranova lajmin për ndarja nga jeta të kolegut, mikut dhe bashkëpunëtorit tonë, dr. Sami Gjoka, i cili dha kontribut të shquar për zhvillimin e kardiologjisë invazive në QKUK.Humbëm një mjek të vyer dhe profesional, ai nuk kurseu asgjë, me të vetmin qëllim, që pacientëve t’u ofroheshin shërbime profesionale shëndetësore.Ngushëllime familjes dhe miqve!

Prehu ne paqe koleg Sami, të qoftë i i lehtë dheu i Kosovës” thuhet në njoftimin e dhimbshëm./Indeksonline/

Related posts

Anketa e Bota Press: A po i mbron Vjosa Osmani parimet e LDK-së? Ja rezultati!

dardanianews

Përplasen për një shkrim, Astrit Gashi paralajmëron padi ndaj Glauk Konjufcës

dardanianews

Netflix jashtë sistemit, mijëra përdorues nuk munden të kyçen në llogaritë e tyre

dardanianews

Leave a Comment