21.7 C
New York
September 30, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Zëri Amerikës poston videon, si futet koronavirusi në mushkëritë e njeriut

Zëri Amerikës ka postuar këtë mbrëmje një video të animuar, për të treguar thjesht sesi koronavirusi futet në mushkëritë e njerëzve, duke u bërë kësisoj virusi i rrezikshëm që po i merr jetën mijëra njerëzve.

“COVID-19 është një koronavirus, pjesë e një familje të madhe të viruseve që përfshijnë të ftohtin e zakonshëm, si dhe sëmundje më të rënda siç janë MERS dhe SARS. Koronavirusi duket si një top i rrethuar nga një kurorë. Kjo video e animuar tregon se si COVID-19 futet në qelizat e mushkërive dhe si mund të ndalet.”-shkruan VOA./express

Related posts

Sveçla: Ka mjekë nga Serbia që po ndihmojnë Kosovën

dardanianews

Isa Mustafa rezulton pozitiv me COVID-19

dardanianews

Lajmi i fundit: Mblidhen LDK AAK NISMA, kjo është arsyeja

dardanianews

Leave a Comment