8.2 C
New York
December 4, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Letër befasuese nga Kurti, pas takimit qe patën sot me presidentin

Kryeministri në detyrë pas takimit që ka pasur me presidentin vendit Hashim Thaçi, i k dërguar një letër, duke i thënë se e falënderon për qëndrimin e tij se do të respektoj Kushtetutën e Kosovës dhe praktikën kushtetuese.

Mirëpo Kurti i ka bërë me dije presidentin, se konsultimet që aktualisht është diku i kryer me liderët e partive të tjera politike, nuk kanë bazë në asnjë dispozitë të Kushtetutës së Kosovës.
Tutje Kurti përmes kësaj letre i ka ritheksuar gatishmërinë e tij për të vazhduar me kontakte në lidhje me betejën e përbashkët kundër Covid 19.

Kurti tutje i ka thënë se për çfarëdo teme tjetër, do të realizojnë komunikimin në formë të shkruar.

Related posts

Vulin paralajmëron Merkelin që dha dritën jeshile për armatosjen e FSK-së

dardanianews

Berat Buzhala: Dy persona nga kjo parti deshtën me më sulmu

dardanianews

49 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, 25 të shëruar

dardanianews