16.4 C
New York
October 1, 2020
DardaniaNews
Lajme

Burri qëllon për vdekje gruan dhe veten! Arsyeja? Mendonte se kishin koronavirus

Frika e infektimit nga Covid-19 e ka shtyrë një burrë 54-vjeçar të qëllonte për vdekje gruan e tij dhe më pas veten; ngjarje kjo e cilësuar nga autoritetet policore si vrasje-vetëvrasje.

Mësohet se policët kishin shkuar për të kryer një kontroll rutinë mirëqënieje në shtëpinë e tyre, por zbuluan kufomat e Patrick Jesernik 54 vjeç dhe Cheryl Schriefer 59 vjeç.

Trupat u gjendën në dhoma të ndara në shtëpi dhe të dy ishin qëlluar në kokë me një armë, e cila u gjet pranë Jeserink.

Autoritetet deklaruan se të gjitha dyert dhe dritaret brenda shtëpisë ishin mbyllur nga brenda dhe shtëpia ishte e rregullt, nuk kishte shenja luftimi. Personi që njoftoi policinë u shpreh se ishte shqetësuar për faktin që nuk i kishte parë prej ditësh dhe nuk kishte komunikuar me ta.

Është raportuar se Schriefer kishte vështirësi në frymëmarrje, e cila është një nga simptomat e koronavirusit.

Të nesërmen, një autopsi u krye në çift dhe zbuloi se gruaja ishte qëlluar në pjesën e pasme të kokës në distancë të afërt. Vdekja e saj u vendos si vrasje.

Jesernik vdiq si pasojë e një plagë me armë të vetë-shkaktuar, dhe vdekjes së tij iu referuan si një vetëvrasje. Burri dhe gruaja rezultuan negativisht ndaj COVID-19.

Related posts

Ja Çfarë thotë Shefqet Krasniqi për Albin Kurtin, ka disa fjalë për të!

dardanianews

Dega e LDK ne Suharekë, kundër qëndrimit të kryetarit e deputetit Ardian Shala

dardanianews

Bislimi tregon për herë të parë raportin në mes Kurtit dhe Konjufcës

dardanianews

Leave a Comment