3.6 C
New York
January 20, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Familja e Haki Imerit: Me Hashim e Gani Thaçin e përfundojmë muhabetin pas epilogut të Gjykatës Speciale

Familja e veprimtarit të vrarë të LDK-së, Haki Imerit, ka reaguar ndaj disa zërave kritik që u janë bërë atyre në kohën e fundit.

Ata kanë sqaruar se Facebookun me emër ‘Haki Imeri’ e administrojnë djali i Hakiut, vëllai i vogël i Hakiut dhe një nip i Hakiut.

Ndërsa sipas tyre, skenarët e tjerë si ai datës 22 nëntor i vitit 2016 e menaxhon Hashim Thaçi.

Kjo familje, përmes këtij sqarimi kanë thënë se, me Hashim Thaçin dhe vëllain e tij Ganiun do të përfundojnë muhabetin e tyre pas epilogut që do të jap Gjykata Speciale.

Postimi i plotë:

Sot, eshte bere nje postim i cili aludon se faqen e Haki Imeri e mbajne njerz qe nuk kane lidhje me Hakiun. Nje sqarim per opinionin.

Kete faqe e administrojne djali i Hakiut, vellau i vogel i Hakiut dhe nje nip i Hakiut. Ndersa skenaret e tjere si ai i dates 22 nentor 2016 e ketej i manegjon Hashim Thaci permes atyre qe i ka shendrruar ne instrumente te turpshme.

Thone; ska “Fis pa nje pis” .Kushdo qe keni interese te dini per ne ne kemi thye tabune se Baci ka drejte se eshte me i vjetri, se Bali ka thene… duhet respektuar per shkak te moshes… , se Axha i madh eshte ne vend te Babes… e shabllone tjera qe shoqerine tone e kane derguar ne humnere.

Duhet te dihet se keso formash e linqojne individin dhe shoqerine , konstrukte te tille duhet te bien gjithe andej.

Hashim Thacin po e pengon shume fakti qe tere familjen nuk po ka mundesi ta kap, instrumentalizoje per qellime te veta.

Me Hashim Thacin dhe Gani Thaçin e perfundojme muhabetin pas epilogut qe e jep Gjykata Speciale.

Related posts

LDK nuk duhet të formojë Qeverinë, analisti ka një thirrje për Mustafën lidhur me Kurtin dhe zgjedhjet

dardanianews

“Janë dashuaruar me vetveten”, Vjosa Osmani përplaset me Haradinajn për Kurtin në sytë e amerikanëve

dardanianews

Kjo komunë e Kosovës po ofron internet falas në qytet dhe deri tek fshatrat e thella

dardanianews