-1.5 C
New York
January 23, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Ish-eprori i UÇK-së tregon çfarë u thoshin ushtarëve të UÇK-së, Thaçi, Veseli e Çeku kur dilnin në veri: Mos na prishni me…

Ish-eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, TMK-së, Policisë së Kosovës dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, përmes një postimi në Facebook, ka folur për veriun e Kosovës gjatë kohës 1999-2000.

Miftari thotë se sa herë që ishin koncentruar forcat e UÇK-së dhe TMK-së për në veri, Hashim Thaçi, Kadri Veseli dhe Agim Çeku u thoshin që mos të dalin andej urës së lumit Ibër sepse po i prishin raportet me NATO.

Miftari ka kërkuar prej tyre që të shpjegojnë për misionin sekret të komandant Shpatit në Mitrovicë, si dhe të tregojnë emrat se kush gjuajti me zollë.

Postimi i plotë:

Ani tani kinse po merziten Hashim Thaçi e Kadri Veseli për veriun e Kosoves eshte interesante që bash qita dy burravecat pa kokerr nderi që në viten 1999_2000,sa here qe kemi koncentrur forca tona në veri, ushtarë të UÇK_ TMK, bashke këta dy me Agim Qekun, na thonin mos rrini anej se pona prishni raportet me NATO, a kta ishin kan vet rrogtar të Frances…!

Hashim, Kadri sa derdhni tani kinse lot të Hijenave për veriun e Kosoves spjegone misionin sekret të komandant Shpatit I _ I në Mitrovice, tregoni edhe emrat( dy persona) se kush i shkrepi dy Zolla 64-mm Naten e 02_02_2000 nga jugu në veri dhe i ndihmoj Serbis dhe KFOR Francez të vras dhjetra e plagos qindra civil tan dhe ta pastron veri edhe nga 14.600 civil Shqiptar .!

Related posts

Ja çfarë deklaronte presidenti Rugova në vitin 1990 rreth helmimeve te nxënësve shqiptar

dardanianews

Studimi i fundit: Koronavirusi shkakton dëmtime neurologjike, te disa edhe sulm në tru

dardanianews

“Unë jam infermierja që i heq ventilatorin pacientëve… jam përgjegjëse për vdekjen e tyre”

dardanianews