5.9 C
New York
March 4, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Skandaloze: Kryeshefi i Telekomit: Rroga ime është 5180 euro, jam i turpëruar

Kryeshefi ekzekutiv i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi, ka thënë se ndihet i turpëruar nga paga e tij shumë e lartë ka kërkuar të ulet ajo.

Sipas tij, që 1 muaj pasi mori detyrën kërkoi që pagat të ulen, mirëpo shton se ai këtë gjë nuk ka të drejtë ta bëjë vet.

Dëgjo, paga jem është 5180 euro. Edhe në bordin e kaluar, kërkesë me shkrim kam bërë, 1 muaj pasi e kam marrë detyrën e kryeshefit, kam kërkuar që të ulen pagat. Jam duke u ndjerë i turpëruar në cfarë situate jam duke menaxhuar e të kem një pagë të tillë. NUk kam të drejtë unë t’ia ulë pagën vetes. Unë këtë pagë që e kam sot, e kom gjetë në Telekomin”, ka thënë Istrefi.

Related posts

Nga Kimete Berisha: Ushtria Çlirimitare ‘Hashim Thaçi

dardanianews

A do të shkarkohet Ministrja Hykmete Bajrami?

dardanianews

Epidemiologu suedez: Distanicimi fizik i arsyeshëm, karantinimi dhe mbyllja e kufijve pa asnjë bazë shkencore

dardanianews