0.2 C
New York
January 26, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Adriatik Kelmendi: Sa ka mundësi një qeveri në detyrë të shpallë “gjendje të jashtëzakonshme” pa kaluar nga Kuvendi?

Gazetari dhe publicisti, Adriatik Kelmendi, ka vënë në pikëpyetje masat që sot u morrën dhe u prezantuan nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia.

Ai në Facebook ka ngritur pyetjen nëse ka mundësi në ketë mënyrë një qeveri në detyrë të shpallë “gjendje të jashtëzakonshme”.

Postimi i tij:

Një pyetje për juristët, por edhe për ministrat në detyrë që i kam në FB:

Nëse një qeveri shpalli një “gjendje të jashtëzakonshme” pa kaluar nga Kuvendi dhe ajo u rrëzua nga Gjykata Kushtetuese, sa ka mundësi një qeveri në detyrë të shpallë “gjendje të jashtëzakonshme” pa kaluar nga Kuvendi?!

Kjo pavarësisht qëllimit të mirë!

Related posts

U infektuan 11 persona nga ai, deklarata skandaloze e shoferit nga Kamenica: “S’ka virus e as orë policore për mua”

dardanianews

Musliu e ofendon Vjosa Osmanin, e quan pulë e keqe

dardanianews

Doris Pack Mësim LDK-Së: Rezistoni Egoizmit Të Grenellit Dhe Trumpit, Rugova nuk do të Dorëzohej!

dardanianews