2.2 C
New York
March 8, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

A është Skender Hyseni i propozuari për kryeministër, flasin nga LDK-ja

Në disa media mëngjesin e sotëm u raportua se Lidhja Demokratike e Kosovës do ta dërgoj të presidenti Hashim Thaçi, emrin e Skender Hysenit si mandatar për formimin e Qeverisë. Por këtë lajm e mohoi shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi.

Gashi për mediat vendore tha se këto lajme nuk janë të vërteta.

Nuk janë të vërteta këto, nuk kemi pasur diskutim”, tha shkurtimisht ai.

Ndryshe, LDK para disa ditësh ka thënë se ekziston vullneti që nëse u jepet mandati ta formojnë Qeverinë në një koalicion të mundshëm me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, Nismën Socialdemokrate, Aleancën Kosova e Re dhe minoritetet jo shumicë në Kuvend.

Related posts

Eqrem Kryeziu nuk rri krejt i qetë në Prizren, përcaktohet se cilin krah në LDK e mbështet

dardanianews

Thaçi reagon ashpër: Sveçla le ta merr Kurtin, i pres në shtëpi

dardanianews

Kurti flet për bordet e reja, i quan profesionale!

dardanianews