4.8 C
New York
March 8, 2021
DardaniaNews
Ekonomi Featured Lajme

Kjo është shifra e parave që janë mbledhur nga diaspora

Ministri në detyrë i Financave, Besnik Bislimi, ka treguar se sa të holla janë derdhur në llogarin Covid-19 nga mërgata.

“Përditësim i informatës për donacionet në llogarinë COVID 19: Deri në këtë moment, në llogari janë derdhur 391.886 Euro”.“Donacione nga Zvicra janë 206.000 euro; nga Gjermania 92.000; nga Kosova 22.000 Euro, pastaj vijnë donacionet nga Suedia, Norvegjia, Austria, Mbretëria e Bashkuar dhe Belgjika. Shumë faleminderit secilit prej jush” , ka shkruar ai me anë të një postimi në rrjetin social Facebook.

Related posts

Gazeta serbe Politika: Albin Kurti ka dëshmuar para disa muajve në Hagë, me fjalët e Shkelzen Gashit

dardanianews

Kohët e Covid, si do të bëhet plazhi në Shqipëri? Në diskutim ‘modeli italian’

dardanianews

Konjufca nuk e përjashton mundësinë e një koalicioni mes VV’së dhe PDK’së

dardanianews