6.5 C
New York
January 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Skandaloze, fillon fushata homofobike e Qeverisë Kurtit kundër Grenell!

Këshilltari politik i Kryeministrit në dorëheqje, Shkëlzen Gashi ka shpërndarë postimin e të dërguarit special të Presidentit amerikan, Donalt Trump për dialogun Kosovë –Serbi, Richard Grenell, shkruan GazetaBlic.Gashi me këtë rast ka komentuar këtë postim, duke përdorur fjalë fyese për ambasadorit Grenell. “Hajde – hajde mori vashë, po vjen puna tu u trashë..”, ka shkruar ai.

Por, iu kanë dashur vetëm pak minuta dhe Gashi dhe e ka fshirë këtë koment. Kjo nuk është hera e parë që antarë të VV-së dhe simpatizantë të kësaj parti përdorin fjalë fyese kundër ambasadorit Grenell dhe SHBA-së.

Në profilin e ambasadorit Grenell janë me dhjetëra postime, të cilat kanë përmbajtje homofobike dhe jo humane.

Related posts

Arbana Xharra largohet përfundimisht nga PDK? “Kapet” keq me Ganimete Musliun

dardanianews

Kurti-Thaçit: Të dridhet zëri si kalama, le të dalim në debat televiziv, nëse do merre edhe Pacollin

dardanianews

Pse heronjtë e Betejës së Kosovës (1389) nuk ishin serbë por shqiptarë?!

dardanianews