2.2 C
New York
March 8, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Serbia bllokon hyrjen e kamionëve nga Kosova në territorin e saj, lajmin e jep në Twitter ministri Abdixhiku

Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Mjedisit, Lumir Abdixhiku, thotë se Serbia i ka ndaluar transportuesit e mallrave, që shkonin nga Kosova.

Abdixhiku shkruar në Tëitter se është e paparë që gjatë periudhës pandemike të ndalohen transportuesit, duke akuzuar autoritetet serbe për sjellje çnjërzore dhe kundër marrëveshjes rajonale për korridore.

“Është e paprecedent që gjatë pandemisë autoritetet serbe kanë bllokuar transportuesit e mallrave që vinin nga Kosova. Kjo është shkelje çnjerëzore dhe flagrante të marrëveshjes rajonale për korridorë të gjelbër gjatë betejës me COVID-19, për cka janë marrë vesh të gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor”, ka shkruar ministri në detyrë, transmeton Gazeta Express.

Related posts

Së shpejti modeli i ri i maskave që ndizen kur ka kontakt me coronavirus

dardanianews

Milaim Zeka: Këto janë informacionet e mia për presidentin e ri dhe shkuarjen në zgjedhje të parakohshme!

dardanianews

Zyrtare: shtyhen zgjedhjet ne komunen e Podujeves

dardanianews