2.8 C
New York
January 20, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Saim Tahiraj reagon pas ftesës së VV-së dërguar PDK-së!

Pas deklaratave të mbrëmshme nga kryetari i PDK-se z. Veseli, i cili tha se VV i ka dërguar ftese për një koalicion te mundshëm PDK-se, ka reaguar veprimtari i hershem i çështjes kombëtare në Zvicër, z. Saim Tahiraj

Kjo ftese e VV-se është vazhdimësi e deklaratave të mëhershme te Glauk Konjufcës. E gjithë kjo po bëhet që gradualisht të krijohet një para shtresim i një rruge e cila çon drejt një koalicioni të natyrshëm VV-PDK. Qëllimi për të cilën u themelua VV, tani veç u demaskua keq! Përpjekja e tyre e fundit, me atë strategjinë e nëntokës për ta dëmtuar LDK-në,pothuaj se dështoj keq! Tani duhet bashkuar forcat dhe te veprohet në front të hapur.Të gjithë LPK-istet bashkohuni në frontin e hapur kunder LDK-së.Ideologun e tyre Qosja e kanë në ballë,natyrisht. Ju, të ashtuquajtur Rugovist mos gaboni të dezertoni nga ky front,se jeni mësuar me dezertime në vazhdimësi.! Ky është rasti i fundit për juve, mbahuni fort pas Qosizmit!

Related posts

Majko reagon pas fyerjeve të Vulinit ndaj shqiptarëve

dardanianews

Deklarata për ndarjen e Kosovës, edhe presidenti Thaçi i reagon ashpër analistit amerikan

dardanianews

Lajm fantastik: Borussia Dormund rikthehet në stërvitje ditën e hënë

dardanianews