2.5 C
New York
March 5, 2021
DardaniaNews
Featured Lajmi i fundit

LAJMI I FUNDIT: Ky është kandidati i LDK-së për Kryeministër

Në mbledhjen e sotme, Kryesia e Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur të nominojë si kandidat për Kryeministër Avdullah Hotin.“Gazeta Blic” nga burime të saj brenda LDK-së kishte marrë vesh se kandidat favorit për të marrë postin e Kryeministrit ishin ish-zëvendëskryeministri Avdullah Hoti e Lutfi Haziri, por në fund kryesia u përcaktua për ish- kandidatin për kryeministër në zgjedhjet e vitit 2017.Hoti ishte shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit pas rënies së Qeverisë Kurti.

Related posts

Vajza e Gani Gecit ia le një “selam” LDK’së tek nënshkrimet për seancë

dardanianews

Deklarata skandaloze: Ramush Haradinaj thotë se Albin Kurti financohet nga qarqe të dyshimta

dardanianews

Rekord i ri i zi me Covid19 në Kosovë, 546 raste të reja dhe 9 viktima

dardanianews