-1.5 C
New York
January 23, 2021
DardaniaNews
Featured Kronika e zezë

VDES NGA KORONAVIRUSI BIZNESMENI I NJOHUR SHQIPTAR NË NEW YORK

Mbrëmjen e së mërkurës, 22 prill 2020, humbi jetën në luftë më koronavirusin bashkatdhetari ynë Kujtim Zherka, një ndër biznesmenët e suksesshëm në Shtetet e Bashkuar të Amerikës.

Kujtimi jetonte në New Jeresy.

Ai ishte një shembulli i shkëlqyer i shqiptaro amerikanit, njeri punëtor, krijues pasionont në fushën e ndërtim – shërbimeve, atdhetar i spikatur, patriot i përkushtuar në çështjen kombëtare, luftëtar i paepur për demokraci.

Kujtimi ishte një baba i përkushtuar dhe i dashur, një vëlla i jashtëzakonshëm për Vëllain dhe 7 motrat e tij, një shok dhe mik i rrallë. Kujtimi do t’i mungojë shumë komunitetit tonë, shkruan portalit “Plava e Gucia Sot”.

Related posts

Gjyshja nga Belgjika gjen të dashur në Gambia, i çon 70 mijë euro – çfarë bëri i riu

dardanianews

Milaim Zeka: Albin Kurti po përgatit trazira në Kosovë

dardanianews

Skandaloze, Vetëvendosje e përdori Kushtetutën e Serbisë në kërkesën që e çoi dje në Gjykatë Kushtetuese

dardanianews