8 C
New York
October 25, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Vazhdon trendi pozitiv, sonte numri i të shëruarve trefish më i lartë se i të infektuarve

31 persona janë shëruar sonte dhe 10 të tjerë kanë rezultuar pozitivë për koronavirus.

Lajmin e dha i pari i Shëndetësisë, Arben Vitia, që tha se dita e sotme është e dyta shpresëdhënëse për përmirësim të situatës.

“Sapo i morëm rezultatet për ditën e sotme. 31 bashkëqytetarë janë të shëruar pas testimeve. Ndërsa nga 250 testime vetëm 10 qytetarë kanë rezultuar të infektuar. E sotmja është dita e dytë kur në vendin tonë shënojmë këto rezultate shpresëdhënëse”, ka shkruar ai.
“Të bashkuar dhe të koordinuar e me përkushtim do ia dalim. Kujdesi duhet të vijojë njëjtë si deri tani, sakrifica e secilit po i jep rezultatet. Ndaj le të jemi të vëmendshëm e solidarë si deri tani. #mosurelakso”.

Related posts

Shpërndahet virusi në Kuvend, pas Gashit, edhe “krahu i djathtë” i Osmanit infektohet!

dardanianews

Hoti flet për Vjosa Osmanin: Edhe ajo si të tjerët do të kthehet në LDK

dardanianews

Në 19 vjetorin e vrasjës tinzare të Heroit të Demokracisë, Ismet Rraci

dardanianews

Leave a Comment