10.3 C
New York
October 25, 2020
DardaniaNews
Featured Lajmi i fundit

Haradinaj arrin marrëveshje me Mustafën për koalicion, këto janë pozitat që merr AAK

Është nënshkruar marrëveshja e koalicionit në mes të LDK’së dhe AAK’së, raporton Gazeta Express.

Lajmin e ka bërë të ditur kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj pas takimit me të parin e LDK’së, Isa Mustafën.

Ai ka bërë të ditur edhe emrat që i kanë për ministra, 4 ministri dhe 1 zëvendëskryeministër.

AAK merr Ministrinë e Drejtësisë, Arsimit, të Punëve të Jashtme dhe të Zhvillimit Ekonomik./Express/

Related posts

Megjithatë Gjykata Kushtetuese mund ta rrëzojë Qeverinë Hoti

dardanianews

Saim Tahiraj: Aleanca e kuqe në ofenziv të pakomoromis kunder LDK-së

dardanianews

Kjo komunë e Kosovës po ofron internet falas në qytet dhe deri tek fshatrat e thella

dardanianews

Leave a Comment