16.2 C
New York
November 30, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

KORONAVIRUSI- MINISTRI VITIA TREGON SE KUR DO TË HAPEN KAFITERITË

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka treguar se kur planifikohet hapja e kafeterive e restauranteve.

Në Rubikon në Klan Kosova, Vitia tha që kanë vendosur që nëse gjithçka shkon në rregull, kafet të fillojnë të hapen prej 1 qershorit.

E për këtë punë edhe është diskutuar sot në takimin në mes të Vitisë dhe Shoqatës së Gastronomëve.

E pas takimit që Vitia pati me të dhe Odat Ekonomike, tha që është menduar që hapja e kafeterive e restauranteve të mund të filloj më 1 qershor.

Megjithatë, Vitia tha që edhe në këtë rast duhet të ketë masa sikurse të kufizohet numri i tavolinave e të ruhet distanca mes tavolinave e personave në të njëjtën tavolinë.

E kur është pyetur për klubet e natës e ahengjet në masë ka thënë që njëherë është herë, si për to ashtu edhe për pishinat e aeroportet.

Related posts

Shkruan Berat Buzhala: Pse tutna nga Albini

dardanianews

Nënshkruhet marrëveshja për financimin e “Autostradës së Paqes” që do të lidhë Prishtinën me Nishin

dardanianews

Rrihen pas debatit në studion e RTK-së avokati Tomë Gashi me përfaqësuesin e PSD-së

dardanianews