3.9 C
New York
January 17, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Publikohet fotoja e rrallë e presidentit historik dr. Ibrahim Rugova me Albin Kurtin

Një foto e papublikuar ndonjëherë me parë të presidentit historik të Kosovës, dr. Ibrahim Ibrahim Rugova dhe liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Në këtë foto shihen në një takim ish-presidenti Rugova, Xhemajl Mustafa, këshilltar për informim i Presidentit dhe Albin Kurti, Bujar Dugolli, e Driton Lajqit dhe një person tjetër, pjesë e delegacionit studentor, që në atë kohë e përfaqësonin Unionin e Pavarur të Studentëve të Universitetit të Prishtinës.

Ky takim si duket ishte në vazhdën e përpjekjeve për të harmonizuar qëndrimet për organizimin e një proteste të studentëve të Universitetit të Prishtinës e cila u realizua më vonë, me 01 tetor 1997, në Prishtinë.

Related posts

Rrihen pas debatit në studion e RTK-së avokati Tomë Gashi me përfaqësuesin e PSD-së

dardanianews

Donika Kadaj: Hoti po e luan rolin e tij në orkestrën e dirigjuar nga dy presidentët, Thaçi e Vuçiq

dardanianews

Sondazhi i gazetës The Guardian: Joe Biden shënon epërsi rekorde ndaj Trumpit

dardanianews