7.5 C
New York
November 25, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Qeveria sot shfuqizon vendimin për karantinim të tri qyteteve

Qeveria në detyrë është duke e mbajtur një mbledhje online, ku pritet të shfuqizohet vendimi për ndalimin e hyrje-daljeve edhe për tri komuna të Kosovës.

Merret vesh se bëhet fjalë për daljen nga karantina për Klinën, Vitinë dhe Malishevën.

Deri më tani nga karantina janë dalë Prishtina, Prizreni, Mitrovica e Veriut, Ferizaj, Suhareka e Banja e Malishevës.

Këto masa lehtësuese vijnë pas uljes së numrit të të prekurve me Covid-19, derisa ka rritje të numrit të të shëruarve. Megjithatë, lirimi nga masat e plota do të jetë gradual dhe në disa faza.

 

Related posts

Studimi i Universitetit të Cambridge: Koronavirusi shpërtheu në shtator të 2019’ës, janë tre lloje

dardanianews

Isa Mustafa rezulton pozitiv me COVID-19

dardanianews

“E zbulova tradhtinë e gruas time pas 12 vitesh, dhe tani…”

dardanianews