14.1 C
New York
October 27, 2020
DardaniaNews
Lajme Uncategorized

Dy oraret e reja se kur mund të dilni, prej sot deri me 18 maj

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar orarin e qarkullimit të qytetarëve nga sot e deri më 18 maj, sipas shifrës së parafundit të numrin personal.

Me orarin e ri, qytetarët kanë të drejtë të qarkullojnë 90 minuta paradite dhe 90 minuta pasdite. Kjo pasi numri i rasteve të reja me koronavirus në vend ka shënuar rënie, ndërsa janë regjistruar numër më i madh i të shëruarve.
Ndryshe, Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka deklaruar se qytetarët nuk duhet të relaksohen por të vazhdojnë t’i respektojnë masat e qeverisë dhe rekomandimet e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik.

IKSHPK mbrëmë ka njoftuar për 38 raste të shëruara dhe 10 raste të reja me coronavirus në Kosovë.
Aktualisht janë gjithsej 823 raste me 336 të shëruar dhe 22 të vdekur.
No photo description available.

 

Related posts

96 raste të reja me COVID-19, ja nga cilat komuna vijnë të infektuarit

dardanianews

Rakiq dhe Jevtiq votojnë kundër programit të qeverisë së re

dardanianews

Selmanaj i reagon ashpër Fitore Pacollit: Si mund ta urresh kaq shumë nënën e Shkëlzenit e Luanit?

dardanianews

Leave a Comment