16.4 C
New York
October 1, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Milaim Zeka thotë se 26-vjeçari i vdekur dje, u dërgua për hakmarrje politike në karantinë, përmendet emri i Lutfi Hazirit!

Milaim Zeka, ish deputet, ka dhënë detaje shokuese për vdekjen e të riut 26 vjeçar nga Gjlani, i cili vdiq dje tragjikisht në Qendren e Studentëve, pasi ishte kthy nga Gjermania, raporton Scanner.

Zeka shkruan se Agoni u dërgua qēlimshëm në karentinë, si hakmarrje politike pasi për kthimin e tij ishte angazhuar kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri.

Shkrimi i plotë pa ndërhyrje:

Agon Musliu u dergu qellimshem ne karentine

Ishte hakmarrje politike

Detaje te panjohura per publikun

Per kthimin e studentit shembullor, djal hastreti, ishte angazhuar personalisht Lutfi Haziri, kryetar i Gjilanit.

Ambasada ne Berlin, ka kontaktuar personin e Konzullates ne Shtutgart, Shaip Gashin, i cili sebashku me Daut Zeken, kishin shku me makinen e konzullates, nga Shtutgarti ne Kaiserslauter per ta marre Agon Musliun.
Rruges per ne aeroport kemi ndaluar vetem me nje vend per te pi nje kafe, thote Dauti. Agoni nuk ka dashur te haje. -Jam merzitur shume per prinder, na thoshte Agoni.

Sipas bisedes me shoqeruesin Shaip Gashi dhe Daut Zeka, 26 vjeçari ka treguar qe eshte merzitur shume per familje, dhe se ka probleme te renda me veshket. Agoni kishte shpresuar se per shkak te dokumentave mjekesore, si dhe angazhimit direkt te ambasades tone ne Berlin, ai nuk do te izolohej.

Sipas logjikes Kurti, kjo eshte hakmarrje e paster politike, pasiqe Ministria e Shendetesise kishte informacion paraprak per angazhimin e Lutfi Hazirit rreth ketij rasti. E njejta hakmarrje iu be Behgjet Pacollit, e para per qendrimin e tije politik, po me shume ndaj Presidentit Thaçi, i cili u implikua ne “kontrabandim” nga ministri Sveqla!!!

Minimumi i minimumit do duhej qe Ministri i Shendetsise dhe ai i PB te japin doreheqje!!!

Related posts

Ana Kabashi ka një mesazh për koronavirusin

dardanianews

Kurti e shkarkon Agim Veliun, thotë se përhapi panik mbrëmë

dardanianews

Selmanaj i reagon ashpër Fitore Pacollit: Si mund ta urresh kaq shumë nënën e Shkëlzenit e Luanit?

dardanianews

Leave a Comment