6.4 C
New York
January 22, 2021
DardaniaNews
Lajme

Spahiu: Albin Kurti mund të futet në burg!

Analisti politik Nexhmedin Spahiu, i ka komentuar zhvillimet politike që kanë ndodhur kohët e fundit në Kosovë pas pezullimit të dekretit të presidentit Hashim Thaçi, për mandatimin e Avdullah Hotit nga Lidhja Demokratike e Kosovës për kryeministër.

Spahiu tha se Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës po e përgatisin terrenin për të bashkëqeverisur nëpërmjet një skenari interesant.Madje sipas tij pjesë e skenarit mund të jetë edhe futja në burg e liderit të Vetëvendosjes njëherit kryeministrit në detyrë Albin Kurtit.
shkruan /GazetaBlic/

Related posts

“Fol me mjekun”, kuptojeni online nëse keni simptoma të koronavirusit

dardanianews

Isa Mustafa e Ramush Haradinaj takohen urgjent në një hotel të Prishtinës

dardanianews

Ekskluzive: “Vjosa Osmani me parti të re”, Ja si do të quhet partia e saj!

dardanianews