16.2 C
New York
October 21, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme Shëndetësi

Ky është personi që jeton në vendin më të sigurt në botë nga koronavirusi (FOTO)

Për më shumë se 30 vjet, Mauro Morandi, është banori i vetëm i një ishulli përrallor në Detin Mesdhe. Nëse për shumicën nga ne, situata e qëndrimit në shtëpi është stresuese, për 81-vjeçarin kjo është jeta e tij normale.

Morandi, një ish-mësues, mbërriti rastësisht në ishullin Budelli, në brigjet e Sardenjës, ndërsa u përpoq të lundronte nga Italia në Polinezia, 31 vjet më parë.

Ai ra në dashuri me ujërat e kristalta të ishullit, rërën e pastër, perëndimin magjepsës të diellit dhe vendosi të qëndrojë. Menjëherë pasi zbarkoi më 1989-ën, zbuloi që kujdestari i ishullit po dilte në pension. Varka e shkatërruar e Morandit ishte pasqyrim i gjendjes së tij fizike, mendore dhe emocionale në atë kohë. Kështu që vendosi të ndryshojë jetën dhe të pranojë postin e punës.

Related posts

Gjinovci: Grenell një dështak në ikje, asnjë sukses se ka deri tani

dardanianews

PAMJE/ Vazhdon protesta e dhunshme e serbëve në Beograd

dardanianews

Haxhiu thotë se LDK-ja dhe VV-ja janë hajna

dardanianews

Leave a Comment