1.7 C
New York
December 3, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Gazeta serbe Politika: Albin Kurti ka dëshmuar para disa muajve në Hagë, me fjalët e Shkelzen Gashit

Gazeta serbe “Politika” në një shkrim të publikuar të martën ka shkruar rreth deklarimeve të bëra para pak ditësh nga Shkëlzen Gashi, i cili në cilësinë e këshilltarit të kryeministrit në detyrë dhe lideri të VV’së, Albin Kurtit, kishte thënë se individë të cilët kanë qenë pjsë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë vrarë civilë serbë të pafajshëm.

Mediumi serb duke u thirrur në burime brenda Prishtinës, shkruan se deklarimet e Shkëlzen Gashit janë përsëritje e atyre se çfarë ka dëshmuar Albin Kurti para disa muajve në Gjykatën e Hagës.

“Kjo është një përpjekje e Kurtit për të zgjatur jetën e tij politike sa më shumë që të mundet duke u përplasur me krahun e luftës, ka thënë ky burim për gazetën serbe “Politika”

Tutje ky burim gjithashtu ka thënë se Lëvizje Vetëvendosje është në prag të ndarjes së sërishme dhe se në ballë të partisë pritet të jetë Glauk Konjufca.

Shkëlzen Gashi ditë më parë është shkarkuar nga pozita e këshilltarit të kryeministrit pas deklarimeve të tij rreth pjesëtarëve të UÇK’së të cilat nxiten reagime shumë të ashpëra të skenës politike në vend. /Express/

 

Related posts

Ministri Bislimi vjen me një paralajmërim aspak të mirë: Mund të ulen pagat e sektorit publik

dardanianews

Thaçi me akuza të rënda për Osmanin: Nëse dikush nga familja e Osmanit i ka shërbyer Serbisë, unë e kam luftuar Serbinë

dardanianews

Zbulime tronditëse, ja kush e bëri ndarjen e vëllezërve Jashari, përkatësisht, të Hamzës nga Ademi – ky ishte skenari i errët i ‘Rognerit’

dardanianews