16.2 C
New York
November 30, 2020
DardaniaNews
Kronika e zezë Showbiz

Reperi i famshëm vdes nga koronavirusi

Reperi i njohur amerikan ka vdekur nga COVID-19.

Reperi TY, emri i vërtetë i të cilit është Ben Chijioke ka humbur jetën pas luftës me koronavirusin, shkruan BBC

Pasi doli nga terapia intensive u vlerësua se gjendja shëndetësore e këngëtarit Ty, u përmirësua, por të enjten mbrëma, stafi i tij njoftoi se vdiq.

Në vitin 2004, albumi i tij i dytë, ‘Upwards’, u nominua për çmimin ‘Mercury’ punuar së bashku me Amy Winehouse, The Streets dhe Franz Ferdinand.

Related posts

Dikur me bikini sot e ka vendosur mbulesën islame, rrëfimi i Shkëndije Mujaj: Ja si vendosa…

dardanianews

Policja më e bukur shqiptare: Meshkujt më lusin t’i futi..

dardanianews

Arbnora i çon këmbët

dardanianews