16.7 C
New York
September 18, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Ibrahim Kelmendi zbulon detaje për vrasjen e Ilir Konushevcit: Ja kush dha urdhër… pse e përmend Xhavit Halitin dhe Azem Sylën?

  • Ibrahim Kelmendi, një nga udhëheqësit e LPK-së, ka folur për vrasjen e heroit kombëtar Ilir Konushevcit.

Kelmendi përmes një postimi në Facebook, thotë se, Konushevci ra në prit nga vrasësit mercenarë, nën komandë të Bislim Demirit, atëherë ishte shofer i shefit të policisë në Bajram Curr.

Kelmendi shkruan se, me urdhër të Fatos Nanos, ish kryeministrit shqiptar hetimet nuk u zhvilluan dhe ai urdhër po zbatohet që 22 vjet që nga vrasja e Konushevcit dhe dr. Hazir Malës.

E pse u ndaluan hetimet, Kelmendi thotë se përgjigjen e dinë Xhavit Haliti dhe Azem Syla.

Postimi i plotë:

22-VJETORI I MARIRIZIMIT TË HEROIT ILIR KONUSHEVCI

U bënë 22 vite që kur prita nga vrasësit mercenarë, nën komandë të Bislim Demirit, atëherë shofer i shefit të policisë në BajrmCurr, vrau Ilir Konushevcin dhe Dr. Hazir Malën në Qafë Mali (afër BajramCurrit).

Iliri ishte shef i logjistikës së UÇK-së. Herë pas here e shoqëronte edhe mjeku Hazir Mala, i pasionuar për ta ndihmuar UÇK-në.

Me urdhër të ish-kryeministrit kuisling Fatos Nano, hetimet nuk u zhvilluan, dhe ai urdhër po zbatohet që 22 vjet, edhe pse ato vrasje dihet tashmë dhumëçka.

PËRSE qe ndaluar hetimi dhe gjykimi i vrasjes së Ilirit dhe Hazirit?

Përgjigjen e dinë komplotistët Xhavit Haliti dhe Azem Syla, nëse duan të reflektojnë…

I përjetshëm kujtimi dhe nderimi për Ilirin dhe Hazirin!

Related posts

How To Avoid Getting Fat When Working From Home

adminkosova

Cedomir Jovanoviç detyron Cecën të largohet nga emisioni

dardanianews

Nuk ndalet Albin Kurti: E shkarkon drejtorin e Aviacionit Civil

dardanianews

Leave a Comment