0.2 C
New York
January 26, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Lul Raka shpallet fitues i çmimit ‘Evropiani i vitit’

Lul Raka, mikrobiologu kosovar, veprimtaria e të cilit kohë më parë zinte vend në Afrikë, ku përballej me luftën kundër Ebolës, sot është shpallur fitues i çmimit ‘Evropian i vitit’, për vitin 2020, shkruan KultPlus.

Lajmin e ka bërë të ditur zyra e BE-së në Kosovë, përmes transmetimit live në Facebook. / KultPlus.com

Related posts

Publikohen pamje të rralla nga takimet e Ibrahim Rugovës me Adem Jasharin dhe Albin Kurtit

dardanianews

Skender Hyseni kandidat i LDK-së për kryeministër të Kosovës?

dardanianews

Quni flet për Express pas nominimit të Hotit për Kryeministër dhe qëndrimin e Osmanit në LDK

dardanianews