3.9 C
New York
January 17, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

“Plaku dhe deti” në Vlorë/ Aventura e rrezikshme e peshkatarit, për dy ditë ‘betejë’ në det, shpëtohet nga varkë tjetër

Një aventurë, e cila të kujton filmin “Plaku dhe Deti” i ka ndodhur një peshkatari të vjetër vlonjat, i cili ka kaluar gjithë jetën në det. Mësohet se ai ishte nisur nga Jala për të peshkuar dhe prej dy ditësh endej në det. Rryma e kishte transportuar deri afër ishujve Fanos dhe përsëri e kishte afruar në Shqipëri i ndihmuar dhe nga lopatat. Ndërkohë që me vete nuk kishte as telefon apo mjet tjetër për të kërkuar ndihmë.

Gomonia e të moshuarit ishte pikasur rastësisht nga një tjetër peshkatar, i cili i ishte afruar mjetit të lundrimit. Pasi është afruar, i moshuari i kishte kërkuar ndihmë, ndërsa e ka transportuar armtë drejt bregut.

Related posts

Historiania bën zbulimin e madh, Elena Kocaqi: Ja shkrimi i parë i gjetur në gjuhën shqipe

dardanianews

E çuditshme : Rezervat shtetërore të miellit ruhen në depon e një zyrtari të PDK’së

dardanianews

Nisma ia bllokon gurthyesin Haxhi Shalës, e kishte djalin aksionar

dardanianews