7.6 C
New York
January 16, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Albin Kurti i kërkon falje Hykmete Bajramit për këtë arsye

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti në mbledhjen e sotme ku u diskutua për punën e qeverisë në 100 ditshin e saj, ka thënë se është i kënaqur me punën e ministrave, teksa, ka kritikuar Lidhjen Demokratike duke thënë se e njëjta bën pjesë në regjimin e vjetër që po tenton rrëzimin e tij në bashkëpunim me presidentin.

Për këtë arsye i kanë reaguar gjatë mbledhjes ministrat e LDK’së, Hykmete Bajrami e Lumir Abdixhiku.

I pyetur për komentet e tyre në mbledhje, sot Kurti tha se i kërkon falje Bajramit pasi që thotë se është i kënaqur me punën e saj.

“Është e vërtetë që mua më kritikoi ministrja Hykmete Bajrami por unë mund të them që jam I kënaqur me punën e saj dhe këtë ja kam thënë edhe kur jemi takuar, por, unë kisha harruar që ajo ka qenë ministre edhe më herët dhe për këtë gjë i kërkoj falje”, ka thënë Kurti para mediave.

 

 

Related posts

PDK thotë se do ta çoj Qeverinë Kurti në Kushtetuese, por Ramiz Lladrovci befason me deklaratën e tij

dardanianews

Veseli dhe Kabineti i Millka’Gorës: Marria me ‘zbulimin’ e xhamisë arabe më 1289 në Kosovë

dardanianews

Mësohet nga janë të infektuarit e fundit me koronavirus në Kosovë

dardanianews