-3.6 C
New York
January 24, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Angela Merkel: Asnjëherë Mitrovica nuk do të ndahet nga shteti i Kosovës, sepse ajo është e Kosovës! [VlDE0]

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka qenë e pranishme gjatë tërë samitit virtual të Zagrebit, teksa pjesën më të madhe të fjalimit të saj i’a ka kushtuar dialogut në mes të Beogradit dhe Prishtinës.Kështu ka thënë presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, gjatë një interviste dhënë televizionit publik serb, duke thene se Merkeli e mbeshteti Kosoven shume.

Vetë Vuçiq, i pyetur rreth dialogut me Prishtinën, ka theksuar se “në të hyhet me vullnet të mirë dhe se nuk mund të thuhet paraprakisht se çfarë do të nd odhë gjatë bisedimeve”.

Related posts

Edhe dy raste të reja me koronavirus në Kosovë — 90 të prekur gjithsej

dardanianews

Behgjet Pacolli në jahtë me Vuçiqin, Radojiqiqin dhe zyrtarë të Listës Serbe

dardanianews

Kosovari goditet për vdekje nga treni në Zvicër

dardanianews