7.6 C
New York
January 16, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Erërat e fuqishme i rrëzojnë muret në Pejë

Erëra jashtëzakonisht të fuqishme kanë përfshirë disa nga qytetet e Kosovës, ku në disa zona pritet të arrijë deri në 110 km/h.

Lexuesit kanë dërguar video nga qyteti i Pejës ku shihet erë e madhe mirëpo deri tani nuk ka informacione për dëme materiale.

Ekspertët thonë se erërat kanë ardhur si pasojë e ndryshimeve të mëdha në zonat e presionit, midis asaj të ulët në veri të rajonit dhe asaj të lartë në jug./Indeksonline.

blob:https://www.facebook.com/7cb8f25b-eefd-45ed-ae76-719dcb23f009

Erërat e forta i rrëzojnë muret në Pejë! 

Info Magazine – 14.05.2020

Info Magazine: A është e gatshme Shqipëria sivjet të mirëpresë pushuesit kosovarë?Të ftuar janë: Blendi Klosi, ministër i Turizmit në Shqipëri, Ruzhdi Kurtishaj, kryetar i Shoqatës së Transportit Rrugor dhe Xhemajl Pllana, zyrtar për turizëm në Qeverinë e Kosovës

Posted by GazetaBlic on Thursday, May 14, 2020

Related posts

Rekord i ri i zi me Covid19 në Kosovë, 546 raste të reja dhe 9 viktima

dardanianews

“Nuk e bëj vaksinën, është vdekjeprurëse”, habit me deklaratën eksperti i njohur

dardanianews

Kriza e Koronavirusit: Ministri Abdixhiku jep super lajmin për qytetarët e Kosovës

dardanianews