-0.6 C
New York
March 3, 2021
DardaniaNews
Lajme Turizem

Kryetari i Ulqinit: I presim kosovarët, ata vijnë në shtëpinë e tyre

Këtë vit për shkak të pandemisë çdo gjë sa i përket turizmit është vonuar.

Kryetari i Komunës së Ulqinit, Loro Nrekiq, tha se në Ulqin nuk kat ë infektuar dhe ata po i përmbahen masave që janë marra nga qeveria qendrore e Malit të Zi.
“Me masat e reja ne mund të presim 100 mijë turistë. Ne i ftojmë turistët kosovarë që të vizitojnë turistët, ne kemi marrë të gjitha masat dhe për të ruajtur distancën”, tha ai sot.
Sipas tij Ulqini dhe Mali i Zi varet nga turizmi.
“Nga nesër do të fillojnë të punojnë të gjitha në Mal të Zi. Ne presim të hapen kufijt, kosovarët janë të mirëseardhur, ata vijnë në shtëpinë e tyre”, tha ai.

 

 

Related posts

Fermeri bëhet njeriu i parë që vritet nga UFO-t pasi e qëlluan nga disku fluturues, thotë eksperti

dardanianews

Bill Gates: Nëse vaksina kundër Covid-19 funksionon, do ta paguaj unë për gjithë botën

dardanianews

Trajkoviç në linjë me Kurtin, sulmon Thaçin: Këtu është një lider i votuar në detyrë nga parlamenti i vjetër

dardanianews