1.7 C
New York
January 26, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Lehtësimi i dytë i masave, nga e hëna hapen këto biznese në Kosovë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë me dije se faza e dytë e kthimit në normalitet do të nisë të hënën më 18 maj.

Kurti ka thënë se faza e dytë parasheh hapjen e disa bizneseve.

“Nga e hëna do të hapen këto biznese: floktarët, stomatologët, tregtarët me pakicë dhe tregu i gjelbër, gastronomia, transporti hekurudhor, transporti urban dhe ndërurban me leje të veçanta, qendra e thirrjeve telefonike, si dhe hapja e galerive dhe muzeve”, ka deklaruar Kurti.
Kryeministri në detyrë ka thënë se Kosova është bërë shembull i menaxhimit të pandemisë COVID-19.

Related posts

Arian Çani: Ballkani ka qenë i gjithi Grek – Rovena Stefa: Bojkotojeni këtë Antishqiptar

dardanianews

Momenti kur Rifat Jashari ‘përzen’ direkt Hashim Thaҫin: Mos um hajde mo në shtëpi

dardanianews

Vjosa Osmani shfaqet më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

dardanianews