16.2 C
New York
October 21, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Skandaloze dhe e tmerrshme: Një faqe e rinisë islame në Preshevë i vendos Skenderbeut flamurin serb

 Një faqe në Facebook me emrin ‘Rinia Islame Preshevë’ ka shkaktuar reagime të shumta, pasi që thonë se Heroi i Kombit, Gjergj Kastrioti-Skenderbeu, është serb.

Ata e kanë falemnderuar Zotin, pasi që sipas tyre bëri që Perandoria Osmane ta mbajë Shqipërinë për 500 vjet, që mos të asimilohej.

“Elhamdulilah falenderojmë të Madhin Zot Allahun e Lartësuar që e bëri shkak Perandorinë Osmane që me të mirat dhe të keqijat e saj e mbajti Shqiperinë për 500 vite pasi në kundërt nuk do të kishim Shqiperi por serbi në veri dhe greqi në jug dhe do te kishim asimilim të Shqiptarëve”, shkruan kjo faqe.

Më pas, në fotografi është vendosur Skenderbeu dhe një flamur serb në trupin e tij, kurse aty janë shkruar edhe emrat e familjarëve të heroit tonë. Në këtë foto janë të gjithë familjarët e Skenderbeut që sipas kësaj faqe “janë serbë” ose “të martuar me serbë”. E tmerrshme!

Related posts

Të infektuarin me koronavirus e kap sulmi gjatë transmetimit direkt

dardanianews

Milaim Zeka thotë se 26-vjeçari i vdekur dje, u dërgua për hakmarrje politike në karantinë, përmendet emri i Lutfi Hazirit!

dardanianews

EKSKLUZIVE: “Kryesia e Ngushtë” e LDK-së, sot nga ora 13:00 pritet të vendos për emrin e kandidatit për Kryeministër

dardanianews

Leave a Comment